četrtek, 22. december 2016

Čokoladno orehovi piškoti za Božička

Ker je december.., decembra pa radi pečemo (in jemo!)... sem za vas pripravila še en recept za čisto preproste, vendar odlične piškote, polne okusa, rahle in krhke in hkrati malo mehke - odvisno od tega, koliko časa jih pečemo.


Za piškote potrebujemo:

100 g mletih orehov (za tiste, ki orehov ne smejo, lahko nadomestijo s kokosom)
100 g moke (bio pšenična)
1 zavitek čokoladnega pudinga v prahu brez glutena
25 g kakava v prahu
25 g sirkove moke
100 g sladkorja (50 g kokosovega sladkorja, 50 g trsnega sladkorja)

pol žličke pecilnega
100 margarine sobne temperature
2 žlici rastlinskega napitka
80 g naribane ali drobno narezane čokolade Plamil


V posodo natehtamo orehe (ali kokos), moko, puding, kakav v prahu, sirkovo moko, sladkor in pecilni ter čokolado. Dodamo zelo mehko margarino skupaj s tekočino in zgnetemo/premešamo v testo. Za pol ure damo počivat v hladilnik.

Nato oblikujemo kroglice, ki jih postavimo na pekač, obložen s peki papirjem, vmes pa pustimo nekaj prostora, ker se piškoti razlezejo. Kroglice malo potlačimo, naj bodo v velikosti oreha.

Piškote spečemo v ogreti pečici na 180 stopinj. Pečemo med 12 in 17 minut. Če želimo mehke piškote, pečemo manj časa, na sredini naj bodo še čisto mehki. Če želimo krhke piškote, pečemo dlje časa-ko se ohladijo se še strdijo.


***Čokolade namenoma nisem stopila, ker po izkušnjah, to spremeni strukturo piškota, zato sem jo zelo na drobno sesekljala, lahko bi jo tudi naribala.

Piškotki so zelo čokoladni, orehi dodajo eno posebno noto v okusu. Sladkorja sem dala več, kot bi ga dala običajno, saj doda piškotom teksturo, čokolada in kakav pa tako ne zagrenita preveč.







Ne pozabite piškotkov pustiti za Božička, da se okrepča na svoji dolgi poti, hohooho :)

Hecam se, ne bo jezen, če jih boste pohrustali sami, ker so tako dobri!




ponedeljek, 19. december 2016

Najbolj preprosti praznični piškotki brez glutena

Kar nekaj stvari sem že poskusila narediti brez glutena, z mokami in mešanicami in nekatere stvari je resnično težko 'ponarediti'. No tudi tokrat nisem bila prepričana, kaj pričakovati... A sem se lotila najbolj enostavnih piškotov, ki sem ji do zdaj zasledila in upala na najboljše. Recept je dvakrat testiran, zato upam garantirati uspeh ;)

Shortbread. 3 osnovne sestavine. Ogromno možnosti za okuse.

220-230 g brezglutenske mešanice za peko (BG moka)
30 g sirkove moke brez glutena Bob's Red Mill
230 g 100% rastlinske margarine
50 g sladkorja v prahu

Sirkova moka doda beljakovine in izvrsten okus brezglutenskim jedem. Dodajte 15-20% sirkove moke vaši brezglutenski mešanici mok in uživali boste v odličnem kruhu, tortah, pecivu, piškotih in še mnogo drugem.
Ima tudi visoko vsebnost železa in prehranskih vlaknin. Najdete jo v spletni trgovini http://www.mojaalergija.si/, tam pa vas čaka še ogromno drugih alergikom prijaznih izdelkov. 



Sestavine naj bodo sobne temperature. Z rokami zgnetemo gladko testo. Za brizgane piškote ga uporabimo takoj, če ni dovolj mehko, lahko dodamo eno žlico rastlinskega napitka.
Če bomo delali piškote z modelčki pa ga pustimo počivati na hladnem približno pol ure. Nato testo razvaljamo na rahlo pomokani površini in izrežemo piškotke. Tudi te damo pred pečenjem še enkrat na hladno, tako bodo bolje obdržali obliko.

Maso sem potem razdelila na pol (V primeru, da delamo dva različna okusa, maso razdelimo na pol preden dodamo zadnji dve žlici moke. V eno polovico mase potem vmešamo moko, v drugo pa na primer kakav, mlete orehe ali lešnike) in naredila še kakavovo maso. (Nasekljane oreščke ali suho sadje vmešamo na koncu.)

Belo maso sem nabrizgala takoj in potem dobro ohladila. Oblika se je odlično ohranila in res so mi všeč :) Ko pa sem poskušala čez nekaj časa še drug pekač, je bila masa že pretrda in je skoraj nisem spravila iz vrečke, čeprav je bila ves čas v toplem prostoru.


Kakavovo maso sem oblikovala v oglato palico in dala v hladilnik do naslednjega dne. Nato sem narezala piškote in jih dala takoj v ogreto pečico. Marmorni so zaradi koščka bele mase, ki sem jo na hitro 'vgnetla'.




Pečemo na 160 stopinjah 12-15 minut. Piškoti so pečeni, ko so po robovih dobili čisto malo barve. Po potrebi pekač med peko obrnemo.






Piškoti so zelo rahli, krhki. Odlično pašejo h kavi ali čaju. Krasno izgledajo v vrečki za darilce ;)

Komaj čakam, da poskusim še kaj zanimivega s sirkovo moko! Kaj brezglutenskega še predlagate?

Za naslednjič obljubim še en ČOKOLADNI alergikom prijazen recept ;)







petek, 11. november 2016

Veganski Brownie tart z malinami brez glutena

Tokrat sem prvič preizkušala brezglutensko moko Schaer. Ponavadi sem kupila pač ajdovo, proseno, riževo, koruzno...Ampak moram reči, da sem prijetno presenečena. Ok, moram poskusit še kaj kar zahteva večjo količino moke, ker v tem receptu je res ni veliko :)


Pomagal mi je moj najboljši pomočnik, ki je vse naredil sam :)

Recept:
120 g kvalitetne črne čokolade (Lindt naprimer)
80 g trsnega sladkorja
95 g Schaer mix C moke
1 žlička pecilnega Biovegan
1 žlička sode bikarbone
1 bio vanili sladkor (na primer Biovegan)


sok 1 limone
1 banana
120 ml vode
75 g kokosovega olja
3 žlice kokosa (nastrgan)

Skodelica zmrznjenih malin.


Čokolado stopimo in ohladimo na sobno temperaturo. Moko, sladkor, sodo in pecilni z vanilijem natehtamo in zmešamo.Banano, vodo in kokos zblendamo in vlijemo v suho mešanico, dodamo še čokolado in olje, ter na hitro premešamo. Prelijemo v rahlo pomaščen pekač.



Premer pekača je 23-24 cm.

Po vrhu potresemo zmrznjene maline in postavimo v ogreto pečico na 180 za slabih 30 minut. Preverimo po 20 minutah. Čokolada se hitro zažge, zato previdno.




Postrežemo lahko še toplega in na vrh damo kepico vanilijevega sladoleda. Za lepše rezanje pa priporočam, da tart dobro ohladite. Svoj okusin sočnost najlepše razvije na sobni temperaturi, zato ga pred postrežbo pustimo pol ure na pultu.



četrtek, 10. november 2016

Neklasični Martinov meni

Ker sem zelo težko 'klasična' sem tokrat izbrala malo drugačen meni za Martinovo. Pravzaprav edina stvar, ki sem jo obdržala iz klasičnega tradicionalnega menija, rdeče zelje.

Tako sem si zamislila lahko kosilo, ki pogreje in napolni želodček, hkrati pa nas ne obteži, tako da si lahko breztežav privoščimo še konkreten kos jabolčne pite :)

Predjed 

Kurkumina Focaccia s čebulo in česnom


2 3/4 skodelici (240 ml) moke (bele gladke ali pirine gladke)
1 zvrhana žlička soli
1 zavitek suhega kvasa
1 žlička sladkorja
1 žlička kurkume
pol žličke suhega timijana
pol žličke suhega origana
pol žličke suhe bazilike
ščepec črnega popra
3 žlice olivnega olja
240 ml tople vode

Vse sestavine zamesimo v voljno testo. Pustimo ga vzhajati, naoljenega in pokritega s folijo, eno uro. Hitro pregnetemo v posodi in vzhajamo še enkrat.  Nato testo zvrnemo na velik pekač obložen s peki papirjem in ga oblikujemo v pravokotnik. S prsti naredimo vdolbinice po celotni površini. Pokapamo jih z olivnim oljem in čez potresemo na lističe narezan strok česna, popraženo čebulo (1 večjo čebulo) in svež peteršilj. Po želji še grobo mleto morsko sol. Pustimo vzhajati pokrito še pol ure.

Medtem pečico vklopimo na 190. Ko se zagreje, postavimo pekač na srednji nivo in pečemo 20-30 minut.

Ohladimo in postrežemo s humusom, namazom s papriko ali s čim drugim.

Juha

Juha iz maslene buče s kokosovim mlekom


Masleno bučo olupimo in skuhamo, malo vode odlijemo in prihranimo, gostoto prilagajamo svojim željam. Solimo in popramo po okusu, nato pa vmešamo eno veliko žlico kokosovega mleka iz pločevinke.

Za dekoracijo potresemo z bučnimi semeni in dodatno žličko kokosovega mleka.

Glavna jed

Ajdova kaša na posteljici rdečega zelja s sojinim polpetkom

Skodelico ajdove kaše namočimo čez noč in pred uporabo dobro speremo. Eno čebulo nasekljamo in prepražimo, dodamo 2 manjša naribana korenčka in malo prepražimo, začinimo z rdečo papriko v prahu in majaronom, soljo ter poprom. Dodamo ajdovo kašo in malo vode, da se skuha. Odstavimo.

Rdeče zelje narežemo na tanjše trakove. V večji ponvi segrejemo malo olivnega olja in na hitro prepražimo zelje. Med praženjem konstantno  mešamo, začinimo s soljo in poprom, za aromo bi tisti, ki želite, lahko dodali kako žlico vina.  Praženje traja največ 10 minut, saj želimo, da zelje ohrani živo vijolično barvo in malo hrustljavosti.

Za sojin polpet lahko maso pripravimo vnaprej. Delala sem po tem receptu, a sem tokrat izpustila špinačo in dodala malo sezama.


Sladica

Jabolčna pita brez glutena

350 g brezglutenske moke Schaer Mix C ali katerekoli druge moke (bela pšenična, polnozrnata, pirina, ajdova)
2 žlici trsnega sladkorja (imam bio iz Hoferja, ki je svetlejši)
1/2 žličke soli
malo naribanega muškatnega oreščka
225 g margarine (Zvijezda 100% rastlinska) - sem poskušala s kokosovim maslom, ampak rezaultat ni super, testo  pride bolj trdo, težko žvečljivo..
60-120 ml ledene vode.

Sestavine - razen vode - damo v multipraktik in pulziramo nekajkrat po par sekund, da se naredijo drobtiniced. Potem vlivamo vodo medtem, ko pulziramo. Ko se začne sprijemati, preverimo. Če stisnemo med prsti in ostane skupaj, je to to. Pri tej moki bo treba vsaj 100 ml vode.

Maso stresemo na prozorno folijo in poberemo v en kup. Damo na pol, oblikujemo dva diska in damo v hladilnik.

Za nadev potrebujemo 900-1000 g jabolk. Olupimo, narežemo na rezine debele par mm. Posujemo s cimetom (1 žlička) in sladkorjem (1-2 žlici). Premešamo. Pustimo, da spustijo malo soka, nato pa dodamo eno zvrhano žlico bg moke in ponovno premešamo, da so vsa jabolka obdana.

Testo je počivalo nekaj ur in se dobro ohladilo. Vzamemo iz hladilnika in razvaljamo na pomokani podlagi. Prenesemo na pekač in pritisnemo robove ob stran. Odvečno testo zavihamo notri ali odrežemo.

Na to razporedimo jabolka in razvaljamo še drugo testo, oblikujemo po želji.

Pečico ogrejemo na 180 stopinj in pito pečemo 45-55 minut na srednjem nivoju.


Še poročilo o piti. Testo iz brezglutenske mešanice Schaer Mix C se je lepo valjalo, iz modelčka za zvezdice je šlo brez težav.Ni se trgalo ali delalo kakih drugih problemov. Speklo se je pa v precej trdo zadevo. Morda nisem uporabila najboljše mešanice za ta tip testa, ne vem. Morda bi morala dati še malo več vode ali več maščobe... Ni zelo problematično, a bi bilo boljše, če bi bilo testo rahlo, hrustljavo, krhko in skoraj listnato.. Naslednjič pa poskusim še bg mafine :)







petek, 4. november 2016

Čebulna juha

Joj, če nisem že leta gledala te juhe po internetu in na youtube-u, pa se do zdaj nisem spravila zraven :) Zadnjič pa se je doma znašla večja količina čebule in sem si rekla: to je znak. Zdaj moram to probat! In sem res zrezala kakih 6 velikih čebul. Za okoli 3 krožnike :)



To je bila navadna čebula z rjavim olupkom.

Začela sem jo počasi pražiti na malo olivnega olja. Pripravila sem si en liter vode z eno raztopljeno bio zelenjavno jušno kocko. Čebula tudi spusti nekaj vode, zato sem začela dodajati zajemalke ko je tekočina povrela, vsakič ko povre dodam malo in stalno mešam na nizki temperaturi. Vmes opažam, kako čebula spreminja barvo, postaja mehka in že skoraj razpada. Postopek ponavljamo kake pol ure oziroma dokler se nam ne nakuha kremasta lepo rjava juha. Po želji obogatimo s svežimi začimbami, dodamo še sol in poper po potrebi.

Zraven postrežemo sveže pečen Potegni-narazen-kruh ali hrustljavo popečene kruhke.


Tole je prvi poskus fotografiranja, pa nisem bila zadovoljna. Barva juhe mi je sicer veliko bolj všeč kot pri drugi rundi, ki je dosti temnejša, saj sem na začetku na previsoki temperaturi čebulo preveč prepražila. Kljub temu je bila dobra :)





Z drugim poskusom sem bolj zadovoljna, vsekakor pa nujno rabim lepe krožnike za juho! Predlogi dobrodošli ;)

nedelja, 23. oktober 2016

Cimetova prepletenka in radosti materinstva

Zadnjih nekaj tednov sanjam o nočeh, ko sem spala po 3 ali celo 4 ure skupaj...Oh, kaj bi dala!

Moje noči so se spremenile v sprehajanje, nošenje, dojenje... A ne tudi spanje.. Po tem času se mi zdi, da se že začenja poznati malo. Utrujenost naredi svoje, ko se dete dobesedno prilepi nate za par dni, je pa sploh super. Komaj prideš do veceja, kaj šele do hrane. Dete spi na rokah, na meni, nikakor pa ne ob meni ali v svoji  postelji, max pol urce,če mi ga uspe odložit. Eh ja, saj mine, ne?

No pa vseeno sem danes ustvarila nekaj lepega:) Če ne bi kuhala in pekla, bi se mi po moje zmešalo, haha :D Moja terapija! In hvala ne-vem-komu za nosilke!!!





No, recepta za (čebulno) juhico še ni, pa za to lepoto tudi ne... Ko utegnem, obljubim.

Lahko noč!

petek, 14. oktober 2016

Ajdovo-pirini rogljički

Ta ajdova moka mi še vedno ni dala miru in sem se lotila še nečesa :)

Zamesila sem kvašeno testo. Zmešala sem ajdovo in pirino moko, kakih 400 gramov je bilo obojega skupaj, rahlo več ajdove kot pirine. Dodala sem žličko sladkorja, žličko soli, paket suhega kvasa, toplo kokosovo mleko (tisto doma narejeno), malo repičnega olja in pustila, da se gnete dobrih 5 minut. Testo je bilo lepo, gladko, odstopalo od posode in ostalo v kepi.

Torej za testo:
400 g moke (250 ajdove, 150 pirine)
1 žlička trsnega sladkorja
1 žlička soli
1 zavitek suhega kvasa
2-3 žlice repičnega olja
200 ml toplega kokosovega mleka (domače)
(plus topla voda po potrebi)

Testo je lepo vzhajalo kako uro, nato pa sem ga obrnila na pomokano podlago za valjanje. Zvaljala sem en večji pravokotnik in narezala. Trikotniki za rogljičke naj bodo zelo dolgi, tako bo rogljiček imel veliko lepih zavojev :)

Za nadev sem dala kokos, ki je ostal od kokosovega mleka, malo kokosovega sladkorja in mango. Mango je bil super, kokos pa nekako ni šel zraven :) Tako da naslednjič (in tudi vam svetujem) raje uporabim lešnikovo ali orehovoo filo, če pa najdem rožiče kje, pa še raje to :) Na testo damo eno veliko žlico in potem s prsti lepo zavijemo notri in do konca zarolamo rogljiček. Vzhajamo še enkrat vsaj dokler se ne ogreje pečica.

Pečemo na 180 okoli pol ure. Po pečenju premažemo z malo kokosovega olja - so rahlo hrustljavi ob robovih.


Potresla sem jih še s sladkorjem v prahu, ker v testo nisem dala skoraj nič sladkorja :)


četrtek, 29. september 2016

Mango-kokosova tortica z malinami

Rahla, skoraj zračna je nastala tale tortica :) Pri postopku mi je že prejšnjič malo pomagala prijateljicca, tokrat pa sem res tudi z okusom hotela zadeti v polno.

Za podlago potrebujemo:
10 veganskih piškotov z amarantom in chia semeni iz Hoferja - zdrobimo
3-5 žlic kokosovega olja - da je masa mokra in jo zlahka pritisnemo v dno pekača (premer 20 cm)

Krema z mangom
2 manga, olupimo in narežemo, damo v blender
2/3 pločevinke kokosovega mleka - zmešano, da je krema enotna in mazava (malo pustimo za vzorček na vrhu)
3 žlice agavinega sirupa
agar

Za agar sem vzela pol deci vode in 2 žlički agarja, to se kuhala toliko časa, da se je popolnoma raztopil. Približno 2/3 sem zlila v blenderz mangom.

Vse zgornje sestavine zblendamo do gladkega in zlijemo na podlago. (ob strani sem dala pekipapir za lažje odstranjevanje oboda)

Po kremi razporedimo nekaj malin - po želji.

V preostanek kokosove kreme zlijemo malo agarjeve vode, ki smo jo pustili (nisem porabila vsega, ker sem nakuhala za 1 liter tekočine) - 3 žlice je bilo dovolj, pa dodamo še malo agavinega sirupa.  Zmešamo in dodamo na kremo v pekač, da pokrijemo maline in ustvarimo marmornat vzorček.

Vse skupaj v hladilnik čez noč ali vsaj za kakih 6 ur.

Okrasila sem s trakci manga, nekaj grozdnih jagod Izabele in metinih listkov :)

Torej, pomembno - približno izmerite koliko ml pride manga in kokosove kreme in sorazmerno dodajte agar mešanico :) Poskusite kremo in jo sladkajte po vašem okusu, meni je všeč manj sladko, da čutim sadje in je osvežilno :)





sreda, 21. september 2016

Babyfood pri nas doma :)

Ker me na FB veliko sprašujete o tem kaj pripravljam za našega najmlajšega, sem se odločila, da strnem v en zapis kako in kaj :)

Vsa hrana je pripravljena doma, večinoma bio (kupujem v Hoferju, Mercatorju in na tržnici, nekaj dobim tudi domače). Vsa hrana je brez sladkorja in soli. Za 'sladkanje' uporabljam banano in občasno datlje. Hrana je kuhana na vodi. Če imam domač rastlinski napitek brez dodatkov, dodam občasno tega - trgovinskih zanj ne uporabljam. V hrano dodajam hladno stiskano bio kokosovo olje in ekstra deviško hladno stiskano bio olivno olje. Uporabljam začimbe kot so kurkuma, majaron, rožmarin, bazilika, origano, cimet, vanilija, kumina.... Začimbe sem začela dodajati po dobrem mesecu uvajanja, najprej čisti okusi in potem dodatki ;)

Hrane ne pasiram. Uvajam deloma po baby led weaningin deloma na žlico. V roke dam brokoli, korenje, cvetačo, peteršilj, meto, bučo, kumaro, bučko, rdečo peso, nektarino, breskev, grozdje, datelj, rozino, grah, krompir, kolerabo, solato, blitvo špinačo, jabolka, hruške, fige... Na žlico pa ajdova kaša, prosena kaša, ovseni kosmiči, ajdovi kosmiči, koruzni kosmiči, polenta, riž, ješprenj, juha.

Z uvajanjem sem začela pri dobrih 6 mesecih. Bilo je očitno, da želi jesti. Nekajkrat prej je že dobil nekaj sadja za poskusit, ker je kazal zanimanje, sadje pa je bilo ravno prav zrelo in domače. Torej, začela sem s sadjem, v dopoldanskem času ali nekje sredi dneva. Prebavnih težav zaradi tega nisem opazila, zato sem potem ko sva zares začela z gosto hrano, pripravila že 2-3 obroke na dan. Zelo lepo sam nosi hrano v usta in z veseljem uporablja žlico.

Oreščki se sicer priporočajo po enem letu, vendar to predvsem velja za dojenčke, ki imajo v ožji družini alergije. Tisti brez večjega tveganjapa lahko oreščke poskusijo po 6 mesecu. V marsikateri kulturiso oreščki velik del prehrane in jih dajo otrokom že zelo zgodaj. To ne pomeni, da moramo to delati tudi mi, vendar oje osebno mnenje je, da v kolikor otrok nima povečanega tveganja za razvoj alergij, ni treba čakati do 1 leta, da mu ponudimo oreščke. Lešniki in orehi so naši lokalni oreščki, imajo ogromno pozitivnih lastnosti in dobrih maščob, zato lahko to dvoje ponudimo najprej. Pri količini ne pretiravajmo - žlička mletih lešnikov ali orehov na kakšno kašo ali kaj podobnega, je posem dovolj. Opazujte otroka, če bi se pojavile kakšne težave in predvsem se odločite sami, kdaj boste določeno stvar ponudili (pomaga pa, če se odločamo na podlagi kakih konkretnih argumentov).

Soli dojenčki do enega leta (in tudi kasneje) NE potrebujejo. Dnevno 'dozo' dobijo z dojenjem ali z mlekom po flaški. Njihove potrebeso tako minimalne, da je že en sam ščepec preveč zanje. Sol preobremenjuje ledvice, zato se v otroški hrani izogibajte začinjanju z njo in raje uporabite prave začimbe za aromo in okus.

Sladkor! Popolnoma nepotreben v prehrani vseh nas. Ja mi odrasli imamo itak pokvarjen okus, zasvojeni smo s procesirano prekomerno sladkano (in soljeno) hrano. Vendar dojenčki so še nedolžni tudi kar se okusov tiče. Ne potrebujejo nobenega sladkorja, sam okus določenega živila je povsem dovolj in ne bodo nič zamudili, če s sladkanjem počakamo najmanj do 1 leta. Poleg tega sladkor slabi imunski sistem, kar pomeni, da se bodo težje branili proti bolezni, če se slučajno zgodi. Vsem nam je hudo, ko je otrok bolan..  Saj vemo, da je sladkor slab, kajne?

Mleko in mlečni izdelki. Nepotreben balast v prehrani, mleko se odsvetuje do najmanj enega leta (Študija, ki dokazuje povezave med slabo absorpcijo mineralov zaradi kazeina. Slabše se absorbira železo, magnezij, kalcij, cink. (magnezij, kalcij, K2&D3 so ključni za zdrave kosti! + Natrij in kalij)) in še po tem bi jih naj malčki dobivali redko in v majhnih količinah, nikakor pa ne vsakodnevno ali celo večkrat na dan; pri uživanju kravjega mleka obstaja namreč večja možnost dehidracije v primeru prebavnih težav. Previsoka vsebnost beljakovin pa predstavlja tveganje za debelost v kasnejšem otroštvu. Zaradi tega se ODSVETUJE dajanje neprilagojenega kravjega mleka otrokom mlajšim od 1 leta, malčkom pa naj se daje le občasno v majhnih količinah (če že).

Drugih dodatkov razen D3 (Viridian) ne dajem trenutno, ker očitno ni potrebe :)

Zjutraj vsi pojemo smoothie.
Za malico/prigrizek dam krhlje sadja. Če bo kosilo kasneje, naredim kosmiče ali kako čežano ali kaj podobnega.
Kosilo - kuhano v vodi ali na sopari, na koncu dodam olje.
Malica- krhlji sadja/zelenjave
Večerja so kosmiči - ovseni, ajdovi, koruzni, ajdova kaša z zelnjavo,prosena kaša.....

Basmati z grahom in fižolim (mladi stročji fižol)
smoothie
bučna juha z domačim bučnim oljem
polenta z baziliko in origanom

prosena kaša s cimetom
smoothie
 špinača in pire s kurkumo in peteršiljem
 polenta z melancanom in olivnim oljem
 ajdovi kosmiči s kokosom
 ovseni kosmiči z datlji
 ješprenjček z mladim grahom
 ovseni kosmiči z malinami
 prosena kaša z lešniki